בית SA - אולך + תול

בית SA הינו בית יוקרתי-מינימליסטי הממוקם במרכז ירושלים. הבית מודרני בעיצובו, משלב יוקרה ופשטות עם תשומת לב רבה לפרטים. החללים משדרים תחושת שלווה, הרמוניה ופשטות תוך שהם מרווחים ומסבירי פנים השמים דגש על הגבול בין המרחב הציבורי והפרטי.

 • פרוגרמה

  בתים

 • לקוח

  חסוי

 • סקטור

  פרטי

 • סטטוס

  הושלם

 • צוות

  תמי אולך לרר, נתי אולך

 • מיקום

  ירושלים

 • גודל

  350 מ"ר

הדירה בירושלים תוכננה למשפחה גדולה. הבעלים, צנועים ומינימליסטיים באופיים, הם בעלי אוריינטציה עיצובית עם תשומת לב רבה לפרטים. רצונם היה ליצור בית שישדר שלווה, הרמוניה ופשטות תוך שהוא מרווח ומסביר פנים.

לצורך גיבוש החללים נעשה שימוש בהרכב מאופק של חומרי לבן ועץ הממלא את כל חלקי הבית

לצורך גיבוש החללים נעשה שימוש בקומפוזיציה מאופקת של חומרי לבן ועץ החודרים לכל חללי הבית, יוצרים גבולות בין ציבורי לפרטי, אינטימי ומרוחק, חם וקר. החללים הציבוריים של הבית, המטבח, חדר האוכל והסלון מוקפים בקירות לבנים ומרוצפים באריחים בהירים, יוצרים תחושת מרחב ופתיחות, מקבלים את פני האורחים והמבקרים.

המעבר לאגף הפרטי והמשפחתי נעשה דרך מסדרונות מחופי עץ, המגדירים את החללים הפרטיים כמיועדים לבני משפחה בלבד

המעבר לאגף הפרטי והמשפחתי נעשה דרך מסדרונות מחופי עץ, המגדירים את החללים הפרטיים כמיועדים לבני המשפחה בלבד, לאזור "מחוץ לתחום" לאורחים. בניגוד לחלל הציבורי המואר והמרווח, מסדרונות העץ כהים, התקרה נמוכה, רוחבה צר, ודלתותיו נסתרות, מה שמצריך ידע מוקדם כדי למצוא את החדרים שמאחוריהם. כל התנאים המרחביים הללו מכתיבים התנהגות אינטואיטיבית מהמשתמש, מזמינים חברי בית ואורחים מלווים בלבד.

יצירתם של חללים מינימליסטיים שכאלה דרש מאמץ רב מצוות האדריכלים, ודרש להסתיר את כל המערכות בבית בנגרות ובהנמכת תקרות. הניגוד בין החללים השונים, איכויות החומרים – חמים וקרים, אינטימיים ומרוחקים – יוצרים בית יוקרתי ופשוט בעת ובעונה אחת.

הניגוד בין החללים השונים, איכויות החומרים – חמים וקרים, אינטימיים ומרוחקים – יוצרים בית יוקרתי ופשוט בעת ובעונה אחת.

× How can I help you?